• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ  ერთ-ერთი ტელეკომპანიის გადამღებ ჯგუფზე  ძალადობისა ...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ  ერთ-ერთი ტელეკომპანიის გადამღებ ჯგუფზე  ძალადობისა და ჟურნალისტისათვის პროფესიულ საქმიანობაში უკანონოდ ხელის შეშლის ფაქტთან დაკავშირებით   1 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის წალკის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ტელეკომპანია პირველის გადამღებ ჯგუფზე მომხდარ თავდასხმის ფაქტთან დაკავშირებით 1967 წელს დაბადებული გ.ა. წალკაში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ გ.ა. მიმდინარე წლის 30 ივნისს, წალკის მუნიციპალიტეტის სოფელ წინწყაროში, ტელეკომპანია პირველის ჟურნალისტსა და ოპერატორს დაუპირისპირდა, მათ შეურაცხყოფა მიაყენა და პროფესიული საქმიანობის განხორციელებაში უკანონოდ შეუშალა ხელი.
ძალადობისა და ჟურნალისტისათვის პროფესიულ საქმიანობაში უკანონოდ ხელის შეშლის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 126-ე და 154-ე მუხლებით მიმდინარეობს.

• Ministry of Internal Affairs detained 1 person for violence against a camera cre...
Ministry of Internal Affairs detained 1 person for violence against a camera crew of one of the TV companies and illegal interference with a journalist's professional activities
The officers of the Tsalka Police Division of Kvemo Kartli Police Department under the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative and investigative activities, detained G.A. (DoB 1967) in Tsalka, in connection with the attack on the camera crew of “TV Pirveli” TV company.
The investigation established that on June 30 of the current year G.A. confronted the cameraman and journalist of “TV Pirveli” TV company, who interfered with the professional activities of journalists and physically assaulted them.
The investigation is in progress under Articles 126 (violence) and 154 (Unlawful interference with the journalist’s professional activities) envisaged by the Criminal Code of Georgia.